DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Gunman Chronicles

Gunman Chronicles (česky Pistolníkovy vzpomínky) je akční hra od zaniklé společnosti Rewolf, která se proslavila pouze touto jedinou hrou. Zajímavostí je, že se zprvu mělo jednat pouze o deatmatch mód do hry Quake (pojmenovaný Gunmanship 101), později jako přídavek do Quake 2 a nakonec se autoři rozhodli, že zkusí své dosavadní dílo přetvořit do módu úspěšné hry Half-Life. Na E3 prezentaci se jim však nečekaně poštěstilo, když si jejich nadějného projektu všimli pracovníci z Valve, kteří dali začínajícím mapperům z Rewolf šanci a plně jim propůjčili jejich engine s nabídkou vydání samostatné hry. Na nic se nečekalo a tým z Rewolf, za podpory zkušených mapperů z Valve, se pustil do vyvíjení hry.

 

 

Příběh se odehrává v daleké budoucnosti, plné neprozkoumaných planet, vražedných robotů, mimozemšťanů a na Zemi již vyhynulých zvířat (dinosaurů). Jakožto neohrožený major Archer, příslušník vesmírné pěchoty, se vydáváte na nebezpečné mise po galaxii bojovat za spravedlnost.

Při jedné ze záchranných misí se však vesmírní mariňáci chytí do pasti a jsou napadeni obrovitými masožravými rostlinami, zcela novým dosud neobjeveným druhem Xenomorfů. Při tomto přepadení je ve své vesmírné lodi lapen i sám Generál, kterého i jeho nejvěrnější vojáci ve zbabělém útěku z planety zanechají napospas.

Generál tuto zradu vesmírným mariňákům nikdy neodpustí, a tak po zdárném útěku z planety Xenomorfů zinscenuje plán na pomstu. Jakožto nový velitel vesmírných žoldáků a padouchů seskupí menší armádu, se kterou začne poodhalovat ničivou sílu a tajemství Xenomorfů.

Vy, major Archer, se vydáváte po stopách pomstou zaslepeného Generála. Nejdříve na prastarou planetu dinosaurů, poté na planetu robotů, kde časem naleznete mocného spojence, a nakonec na pouštní planetu, připomínající Western. Společnost vám mimo jiné bude dělat i váš arzenál zbraní, které si budete moct různě upravovat dle situace. A věřte, že jich bude potřeba! Nepřátelé nejsou hloupí a neskočí vám slepě přímo do rány, ale naopak, jsou mazaní a klidně využijí i místních zvířat, aby vás konečně dostali do hrobu.

Dříve či později se s Generálem utkáte v závěrečném souboji na život a na smrt. Budete muset předvést, jaký jste neotřelý pistolník!


   


 

Hodnocení:   + Zajímavý děj a zápletky

                       + Atmosféra hry

                       + Využití legendárního Half-Life enginu

                       + Multiplayer

                        - Nedokázal se dostatečně proslavit

                        - Menší drobnosti, jako nezničitelný tank apod.

 

- celkem: 80% -

 


Minimální konfigurace: Windows 95, 98, 2000, NT, ME, procesor 233MHz, paměť 32MB RAM, grafická karta s 8MB RAM, 0.40GB volno na disku, 4x CDROM


Trailery:

Podpořte nás:
Podpořte nás:
Odkazy:
Odkazy:
E-mail